Základní informace:

Asistentka pedagoga: Michaela Jordánová
michaela.jordanova@zszidlochovice.cz

Aktuálně:

Od 1.11. změna rozvrhu a vyučujících.

23.11. divadlo Radost (Brno)

29.11. malování na vaky

Další informace:

- vybíráme 300Kč nebo 400 Kč do spolku rodičů

INFORMACE:

Vyučující:

ČJ, M, PŘÍ, PČ, TV                          Mgr. Vilma Zímová (ZŠ Komenského )

AJ                                                       Mgr. Kristina Pudelková, Alena Zbořilová

VL, VV                                               Mgr. Dagmar Gálová (ZŠ Komenského)

INF                                                     Mgr. Daniela Tichá (ZŠ Komenského)

HV                                                      Mgr. Hana Mašková (ZŠ Komenského)

POZNÁMKY K ROZVRHU:

Tělocvik bude probíhat ve dvouhodinovém bloku, děti se budou scházet každé pondělí v 7:35 u hlavního vchodu na ZŠ Tyršova, zde si je převezme p. asistentka. Hodina TV bude probíhat od 7:45 do 9:15, potom budou žáci společně s p. asistentkou přecházet na velkou přestávku a další výuku na ZŠ Komenského.

Dvouhodinovku informatiky budou mít děti jednou za 14 dní na ZŠ Kom. stejně jako v loňském školním roce, pojedou bez přestávky, konec ve 13:10.

Nově budou děti rozděleny do skupin AJ, oba paralelní ročníky (5.A+5.B) se rozdělí do tří skupin  po 13 dětech.

Informace k AJ ( úkoly, probrané učivo.. ) najdete na stránkách třídy 4.A v záložce

" 5. třída angličtina ".

PRÁCE VE TŘÍDĚ

- diktáty budeme psát 1x týdně vždy ve stejný den – ve středu, opravené sešity dostanou domů a provedou opravu, za opakované chybějící opravy dávám poznámku do ŽK

- u domácích úkolů na podpisu rodičů netrvám, ale pokud si na podpis najdete čas, je to lepší, budete mít  přehled,  co se ve škole vaše děti učí, úkoly jsou povinné

- žákovská knížka by měla být vždy po víkendu podepsána rodiči (u klasifikace a zapomínání), občas mrkněte a podepište, prosím, také vzadu ŽK, kam se budou zapisovat vybrané peníze, apod.

POTŘEBY

- vybavení pouzdra: 2 – 3 funkční pera, jedna modrá propisovačka

1 x zelená propisovačka, obyčejné tužky č.1 a č. 3, pět základních pastelek, guma, ořezávátko, krátké pravítko na podtrhávání (do 20 cm), dále dle vlastního uvážení

- občas prosím zkontrolujte dětem vybavení pouzdra, některá bývají někdy přeplněna nefunkčními propiskami a zlomenými pastelkami :-)

- lepidlo v tubě, podepsané číslem (ideálně 2x – jedno pro práci v hodinách ČJ,M,.... a jedno do VV a PČ- žáci pak před písemkou hledají v kufru VV lepidla a ztrácejí čas na práci s úkolem)

- geometrie: funkční kružítko se zkosenou tuhou (ne do špičky), pravítko s ryskou, geometrie bude cca 1 x týdně nebo za 14 dní, dle hustoty učiva – vždy dětem řeknu, pravítka si mohou nosit pouze na geometrii,

- do nelinkovaných sešitů GE, PŘ, VL, prosím doplňte lenocha

SEŠITY A UČEBNICE

Děti si mohou učebnice, ze kterých není zadána domácí úloha nechávat ve škole, na všech ale bude bílá lepka (kterou daruji za vyžádání), kde bude uvedeno jejich jméno pro rychlejší hledání učebnice v poličce. Pokud bude z učebnice úkol, musí si hlídat, aby si vzaly knihu domů.

- v případě, že zapomenou zadání úkolu a tuší, že úkol z daného předmětu byl, mohou udělat náhradní úkol v odpovídající délce, který musí být podepsán rodičem, aby byl důkaz, že úkol nepsal ráno v šatně,  zapomenutý úkol přinese druhý den

- všechny sešity budou obaleny průhledným obalem, aby šlo dobře vidět jméno a číslo žáka Obal na žákovskou knížku bude čistý a nepolepený obrázky, pokud bude neprůhledný, opět nadepsat jméno a číslo prosím. Deníček na úkoly a vzkazy.

Typy sešitů:

ČJ školní, domácí, minutky, diktáty, ČT/PS/sloh – 523

M školní 544, M domácí, minutky 523, geometrie – sešit školní 440

AJ školní, domácí, minutky 523, slovník 424, lze použít loňský

PŘ školní 540, minutky 523

VL školní 540, minutky 523

INF školní 523, lze použít loňský

HV notový sešit, lze použít loňský

Termíny prázdnin a organizace školního roku

Organizace školního roku:

Termíny třídních schůzek:

2.10.2017 v 16.00 plenární schůze na ZŠ Tyršova

2.10.2017 v 16.45 třídní schůzka na ZŠ Tyršova

12.12. 2017 od 16.00 do 18.00 třídní schůzka na ZŠ Tyršova

23.4. 2018 od 16.00 do 18.00 třídní schůzka na ZŠ Tyršova

Klasifikační období:

Klasifikace za 1. pololetí se uzavírá v pondělí          22.1. 2018

Vysvědčení za 1. pololetí bude vydáno ve středu     31.1. 2018

Klasifikace za 2. pololetí se uzavírá v pondělí          18.6. 2018

Vysvědčení za 2. pololetí bude vydáno v pátek        29.6. 2018

Den otevřených dveří proběhne v úterý 10.4.2018

Prázdniny

Podzimní 26.10. a 27.10. 2017

Vánoční 23.12. 2017 – 2.1. 2018 (výuka od 3.1.)

Pololetní 2.2. 2018

Jarní 5.2. – 11.2. 2018