6.B – Výlet do jeskyně

15. června 2016 jsme vyrazili na školní výlet do Moravského krasu, v plánu byla návštěva méně známé jeskyně Výpustek. Jeskyně byla v minulosti využívaná armádou – sklad munice, německá továrna na výrobu součástek do leteckých motorů a naposled zde byl protiatomový kryt. Tady jsme zahájili prohlídku, z krytu jsme se dostali do velkých jeskynních prostor, kde jsme mohli vidět, jak pomaličku příroda znovu obnovuje zničenou krasovou výzdobu v jeskyni. Prohlídkovou trasu jsme ještě doplnili návštěvou interaktivní expozice Jeskyně a lidé, kde nás naprosto pohltila práce speleologů, a nadšeně jsme prolézali modelové jeskyně. Posilněni svačinou jsme se vydali lesem na nádraží do Babic nad Svitavou. Pršelo a pršelo. Promoklí, zabahnění, ale většinou s úsměvem, jsme po osmi kilometrech dorazili na nádraží. Přestalo pršet. Nasedli jsme do vlaku a těšili se na horkou vanu a čaj.

Výlet jsme si užili, jen té vody mohlo být trošku méně:)).

Třída 6.B

WP_20160615_002