8.B na výletě v Rožnově

Dne 14.5. jsme vyrazili na školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Po příjezdu do Rožnova jsme šli na exkurzi do výrobny svíček UNIPAR, dozvěděli jsme se, jak se svíčky lisují, barví a prohlídku jsme zakončili nákupem v podnikové prodejně. Po ubytování v chatkách ve Sport kempu nás čekalo prověření naší obratnosti a hlavně odvahy v lanovém centru. Druhý den jsme se vydali do Valašské dědiny, podívat se, jak žili naši předkové. Počasí nám nedovolilo vyrazit na Radhošť a k soše Radegasta. Poslední den jsme navštívili další část Valašského muzea v přírodě - Mlýnskou dolinu, kde jsme si prohlédli dodnes funkční technické stavby na vodní pohon – mlýn, hamr, valcha, pila…. I přes nepříliš vydařené počasí jsme si výlet užili a dovezli si spoustu zážitků.

J. Marková, Ž. Vetešková, 8.B