Akce kulový blesk

Ve dnech 3. a 4. října se všichni žáci devátých tříd zúčastnili exkurzí do místních a okolních podniků. V rámci předmětu Volba povolání si na vlastní oči prohlédli provozy a způsoby práce, které by je v budoucnu mohly zajímat a možná i živit. Nebylo jednoduché vše domluvit a skloubit tak, aby více jak sto žáků smysluplně zvládlo tuto náročnou akci. Díky vstřícnému postoji firem a snaze dozírajících pedagogů se vše povedlo a žáci jsou bohatší o praktické zkušenosti a ukázky.

Navštívili jsme tyto organizace – Elakov Nosislav, Pivovar Rajhrad, Xella a První krůčky Hrušovany u Brna, Lesy ČR, Dřevomonta, Papírny Moudrý, Městský úřad, Adosa a 1.stupeň ZŠ Židlochovice. Všem děkujeme za tuto příležitost.

Mgr. Alexandra Bravencová