Běžela ovečka…

Ve středu 20.11.2013 jsme se zúčastnili výukového programu ve vzdělávacím centru Lipka v Brně. Náš program nesl název Běžela ovečka. Již z názvu je patrné, že se děti dozvěděly mnoho o ovcích, především o tom, jak se zpracovává ovčí vlna a k čemu slouží. Děti se postupně seznamovaly s celým procesem zpracování ovčí vlny od rouna až po upředení příze a tkaní koberce či pletení svetru. Na vlastní kůži si vyzkoušely kramplování (česání rouna), předení na kolovrátku (vřetánku) a dokonce i tkaní na stavu. V druhé části děti získaly informace o zpracování vlny filcováním, jejím barvení a využití lanolinu. S sebou si odnesly výrobek, který tvořily suchým filcováním. Dětem se akce moc líbila, vyzkoušely si něco nového a také se dozvěděly spoustu zajímavých informací.
Všichni byli moc šikovní a já věřím, že to tak bude pokračovat i na dalších společných akcích :).

Náklady na výukový program jsou hrazeny v rámci projektu "Zlepšení podmínek pro výuku přírodovědných předmětů na ZŠ Židlochovice" z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.