Základní škola Židlochovice

Florbalový pohár

Vybraní hoši z 5.A+B se vydali do Pohořelic, kde se ve čtvrtek 1.12. uskutečnil florbalový turnaj O pohár základních škol. Při losování týmů se družstvo Židlochovic naštěstí vyhnulo domácím Pohořelicím, které byly nejžhavějším adeptem na vítězství turnaje. V prvním zápase se Židlochovice utkaly s týmem z Neslovic. Tento zápas byl rozhodnutý již během úvodní černé pětiminutovky, kdy Neslovice vstřelily rychlé 3 góly (konečný výsledek 1:4). Druhý zápas Židlochovice – Žabčice měl podobný scénář a hoši z města ležícího na soutoku Svratky a Litavy prohrávali během úvodních dvou minut 0:3. V druhém poločase však touha po vítězství a hlad po gólech zajistili Židlochovicím bod za remízu 3:3. Naději na postup ze skupiny definitivně pohřbila prohra (1:4) s výběrem Ivančic.

Střelci ZŠ Židlochovice: 2 Horák, 2 Zach, 1 Vraspír