Lyžařský kurz

Dolní Morava, lyžařské areály Větrný vrch a Sněžník  sloužily v týdnu od 25.1. do 31.1.2014  k lyžařskému výcviku pro 35 žáků ZŠ Židlochovice. Ač je letos zima - nezima, asi nám bylo přáno a děti si užily zimu jak se patří. Po celý týden mrzlo a sněhu bylo dostatek. Z nelyžařů se stali lyžaři, neboť všichni sjedou velmi pěkně lehčí kopec a ovládání lyží si absolventi kurzu ověřili ve čtvrtečním dvoukolovém slalomu. Lyžaři měli možnost zdokonalovat své sjezdové umění. Po celý týden jsme 2x denně lyžovali, pravidelně se stravovali  a po večerech jsme se všichni bavili společnými programy a hrami a jeden den jsme dokonce vyrazili na nefalšovanou soukromou diskotéku do vedlejšího penzionu, kde každý pokoj předvedl taneční představení. Pro nejlepší taneční pokoj  byla připravena pizza Cardinale. Využili jsme k načerpání sil také bobovou dráhu u sjezdovky U Slona.

Výsledky slalomu:

Nelyžaři JIŽ lyžaři - Veronika Měřinská a Martin Mikulášek

Lyžaři - Tereza Komendová a Lukáš Ludín

Lyžařky 8.-9.třídy - Klára Langová (absolutní vítězka)

Závěrečný večer si nachystali učitelé program a celý kurz  předvedl karnevalové masky. Vítězem karnevalu se stal Jakub Weiter (čaroděj). Zimní týden v masivu Králického Sněžníku se vydařil a všichni jsme se  v pátek vrátili do Židlochovic.

O výuku a zdraví dětí se starali:
vedoucí kurzu Mgr. Lukáš Přichystal a instruktoři Mgr. David Kopeček a Mgr. Eva Kadlcová, zdravotnice Alexandra Ševčíková.

Více fotografií můžete zhlédnout na

35 dětí ZŠ Židlochovice na Dolní Moravě