Návštěva u hasičů

Při vyhřátém pátečním odpoledni dne 10. 6. jsme se s dětmi přišly trošičku zchladit k místním hasičům. Páni hasiči, Milan Habart a Jan Doležal, už nás vyhlíželi i s připravenými hasičskými vozy. Rozdělili si děti do dvou skupin a začalo se s exkurzí. Nejdříve byly dětem představeny kompetence hasičského sboru, což je přivedlo ke spoustě zajímavých otázek. Následně na to jsme se přesunuli k hasičským vozům, kde se děti seznámily s veškerým vybavením, jeho důležitostí a funkčností. Nově nám byl představen vůz na výškové zásahy, který naše děti zaujal nejvíce. Prohlídka vozů dětem přinesla také praktické a faktické informace, za což velmi děkujeme. K hasičům se družinové děti vždy velmi rádi vrací, proto se už teď těšíme na další návštěvu.