Tříkrálová sbírka 2017

1. ledna 2017 se žáci Základní školy zapojili do čtrnáctého ročníku Tříkrálové sbírky v našem městě. Do ulic vyrazilo celkem padesát koledníků, z toho 47 žáků naší školy z prvních až šestých tříd, dva žáci ze ZŠ Nosislav a jedna žákyně z MŠ Židlochovice . Doprovázelo je šestnáct dospělých doprovodů z řad rodičů či členů židlochovických skautů.  I přes nepříjemný mráz si koledování všichni moc užili. Po návratu do školy si rozdělili sladké odměny od židlochovických občanů a nad šálkem čaje si sdělovali veselé zážitky z koledování. Všichni byli přijati vlídně a bohatě odměněni sladkými odměnami.

Celkem jsme tedy vykoledovali krásných 83 977 Kč (o 5634 Kč více než vloni). Děkuji vedení Základní školy, kolegyním z prvního stupně a všem žákům i rodičům, kteří pomohli při organizaci této již tradiční dobročinné akci v našem městě.

Děkuji, Daniela Tichá.

• Tříkralová sbírka