Záchranka

V pátek 16. 6. odpoledne proběhla v prostorách školy na Coufalíkově náměstí celodružinová soutěž „Záchranka“. Při této soutěži si děti prověřily své znalosti a dovednosti z oblasti první pomoci získané během školního roku v aktivitě Zdravotníček. Děti soutěžily ve čtyř nebo pětičlenných družstvech a měly splnit celkem 11 úkolů – zopakovat si telefonní čísla na složky integrovaného záchranného systému, vybrat správné pomůcky a materiál do lékárničky, připomenout si, jaké informace je důležité sdělit dispečinku záchranky a samozřejmě si také prakticky a teoreticky připomněly, jak postupovat při ošetření některých poranění (říznutí do prstu, krvácení z nosu, zlomenina ruky a nohy, popálenina, štípnutí hmyzem, podvrtnutý kotník, odřenina).

Všechny skupinky k úkolům přistupovaly zodpovědně a snažily se první pomoc svým raněným poskytovat co nejlépe. Na pomyslných stupních vítězů se tak umístily všechny děti a odnesly si drobné odměny.