ZIMNÍ OLYMPIÁDA

Další zimní olympiáda se koná sice až příští rok v korejském  Pchjongčchangu, ale my už jsme se nemohli dočkat, a tak jsme si uspořádali svoji vlastní. V pátek 24. února se sešla celá družina na budově Komenského, abychom poměřili svoje síly, hbitost, šikovnost, ale i kreativitu.

Děti byly rozděleny do 5 týmů a hned se vydaly vstříc šesti sportovním disciplínám. Cílem naší soukromé olympiády bylo posbírat všech 5 olympijských kruhů a navíc prokázat v Olympijském kvízu znalosti týkající se zimních sportů.

Na stanovišti označeném černým kruhem děti zakusily, jaké je to být biatlonistou. Musíme uznat, že na střelbě budeme muset v příštích sezónách zapracovat, ale v běhu patříme mezi špičku. Modrý kruh pod sebou ukrýval další u Čechů oblíbený sport - hokej. Hodnotili jsme především dovednostní disciplínu (samostatné nájezdy na branku). Místnost označená zeleným kruhem se změnila na kluziště. Děti v ní si zkusily, jak obtížné je zaujmout porotu v krasobruslení. Šatny školy se změnily po označení žlutým kruhem v dráhu pro skeletonisty. Na vlastní kůži jsme okusili, jak složité je plynule roztlačit sáňky aniž bychom „vysypali“ našeho vrcholového skeletonistu Pepu Rukavici. Disciplínu s červeným kruhem poté tvořila trať, která ověřila mrštnost pohotovost našich sjezdařů.

Všichni jsme si náš sportovní svátek moc užili a už se těšíme na ten oficiální v příštím roce.

Jana Koupilová, vedoucí vychovatelka