ZOO Lešná

6.D v ZOO Zlín

Ve středu 11. června jsme se třídou 6.D vyrazili na školní výlet do zlínské ZOO. Po drobných orientačních peripetiích při cestě jsme nakonec šťastně dojeli na místo. Slunce sice pálilo, ale rozlehlá a krásná zoologická zahrada nám poskytla i dostatek stinných míst a zákoutí.

Během jednoho poledne jsme procestovali téměř celý svět. V Africe jsme viděli slony, zebry, líně se povalující lvy, žirafy a také čerstvě narozené mládě opičky dželady. Z Afriky jsme skočili rovnou do Asie, kde jsme si prohlédli letos otevřenou japonskou zahradu Mu-Shin, pandu červenou a neohrožené tygry. V Austrálii se nám nejvíce líbili klokani a novoguinejští psi. V jihoamerickém pavilonu na nás z několikametrových banánovníků pokřikovali papoušci ara.

Všechna zvířata byla úžasná a předváděla se nám v plné kráse. Jen mravenečník Diego se nám zarputile schovával. Nicméně ani to nám nemohlo zkazit zážitek. Občerstveni zmrzlinou jsme vyrazili zpět do Židlochovic.