Základní škola Židlochovice

Školní výlety pátých tříd

 

Letos jsme měli dva školní výlety. První byl dvoudenní a fyzicky náročnější. Děti si musely nosit na zádech batohy s oblečením a osobními věcmi na dva dny a spacák. Vydali jsme se vlakem a následně lodí do turistické základny Zouvalka blízko hradu Veveří. Hrad Veveří jsme také druhý den navštívili. Stihlo se koupání v Brněnské přehradě, opékání špekáčků, večerní diskotéka, střílení ze vzduchovky a různé sportovní hry.

Druhý výlet byl jednodenní do expozice ryb Živá voda v Modré a dále jsme pokračovali do krásného areálu Kovozoo ve Starém městě. Kromě samotné prohlídky celého areálu, který opravdu nabízí mnoho k vidění, jsme jeli malým vláčkem, ze kterého jsme mohli vidět náročné zpracování starého železa a šrotu. Také jsme navštívili kovodílnu, ve které si děti mohly vyzkoušet, jak se pracovalo v kovářství v minulosti. Prohlédli jsme si také expozici veteránů a mnoho dalších krásných exponátů. Nutno dodat, že oba výlety se moc vydařily a užili jsme si je opravdu všichni.

Daniela Tichá