Základní škola Židlochovice

Starší žáci „na florbale“

Výběr chlapců z osmých a devátých tříd se ve čtvrtek 14.11.2013 vydal opět do Pohořelic, kde se odehrával další ročník okrskového kola ve florbale. V místní sportovní hale se sjelo pět týmů z okolních škol, aby navzájem poměřily své síly. Bylo dost prostoru na hru systémem "každý s každým", a proto všechny celky odehrály čtyři zápasy po 2 x 10 minutách.

Složení týmu: David Hýsek, Petr Gola, Marek Smejkal, Daniel Mareček, Jakub Wolf, Pavel Bartl, Petr Pekárek, Ondřej Buchta a Vladimír Zoblivý.

Naše družstvo nastoupilo k prvnímu zápasu soutěže, a to proti ZŠ Modřice. Po prvním poločase se kluci konečně probrali a zvykli si na velký hrací prostor. Náš tým nakonec porazil družstvo Modřic 3:0. Další zápas představovalo židlochovické derby mezi naším družstvem a týmem Gymnázia Židlochovice - pozdějším vítězem celé soutěže. Kluci hráli zodpovědně a konečný výsledek 2:2 byl vskutku zasloužený. Třetí zápas proti ZŠ Rajhrad naše družstvo zvládlo poměrně hladce, když vyhrálo 3:1. K poslednímu zápasu s celkem ZŠ Pohořelice jsme nastoupili s velkým respektem, což se projevilo současně  s ubývajícími fyzickými silami. Jediná prohra našeho týmu 1:4 stačila na celkové třetí místo v soutěži.

Pořadí:

1. Gymnázium Židlochovice

2. ZŠ Pohořelice

3. ZŠ Židlochovice

4. ZŠ Rajhrad

5. ZŠ Modřice

 

Co říci závěrem? Celé družstvo se snažilo ze všech sil, hrálo fair play a výkony jednotlivých hráčů byly v některých momentech až překvapivé. V neposlední řadě oceňuji práci bránkáře Petra Goly, který se několikrát postaral o bezvadné zneškodnění vyložených šancí. Děkuji celému týmu za účast a konečný výsledek v turnaji.

Mgr. David Kopeček