1.B objevuje Afriku

V pátek 29. 11. 2013 objevitelé z 1.B zamířili podle pokynů královny směr nový kontinent, který prý má být osídlen černochy, místo úrodné půdy zde mají ležet tuny písku a o tom, že zde žijí zcela odlišná zvířata a rostou roztodivné rostliny, ani není třeba mluvit. Připluli tedy k neznámému kontinentu a namířili si to přes poušť do nejbližší vesnice. Tam je však nejstarší žena rodu Lepodotemačoselačogaleokranioleip nepřivítala s otevřenou náručí. Aby vůbec cestovatelé mohli do vesnice vstoupit a nebyli předhozeni lvům, museli se naučit místním zvykům – nosit malé děti v šátku na zádech a starat se o ně, přenášet předměty na hlavě, hrát místní hry s kamínky a na závěr se předvést ve výrobě tradičních nástrojů a hře na ně. Všechny překážky objevitelé překonali a stali se tak právoplatnými členy vesnice, což bylo zpečetěno obřadnou malbou tradičních motivů na obličej a převzetím přívěsku charakteristického pro vesnici. Prostě den plný zážitků!