Škola pro udržitelný život

Projekt Hmyziland

Žáci 7. ročníku volitelného předmětu Podnikavost se v letošním školním roce zapojili do projektu Škola pro udržitelný život.

Letošní žákovský projekt nese název Hmyziland. Jedná se o vybudování trvalkového záhonu a hmyzího hotelu na pozemku školy.

Nejprve žáci mapovali místo kolem školy a zaznamenávali do mapy, co by se v daném místě dalo zlepšit. Vytřídili jsme realizovatelné nápady dle zadaných kritérií a z nich žáci hlasováním pak vybrali finalisty - hmyzí hotel, záhon a lavičku.

Celému projektu jsme potřebovali dát název. Ten vzniknul také žákovským hlasováním. Nakonec zvítězil HMYZILAND.

Jsme nyní ve fázi přípravy projektu a snažíme se připravit i na online setkání a prezentaci našeho projektu, které proběhne 20.3.2024. Držte nám palce.