27. Grafické bienále 2016

Ve středu 19.10. jsme s vybranými žáky z osmých a devátých ročníků navštívili Moravskou galerii v Brně, středem našeho zájmu bylo Grafické bienále.

„Nejvíce se mi líbila výstava Které zrcadlo chceš olizovat? V Pražákově paláci ležely prázdné knihy, nikdy nevyužité plakáty a spousta dalších nesmyslných exponátů. Všechny tyto věci někdo pracně vytvořil a nebyly nikdy k ničemu využity. Průvodkyně dokázala jednotlivé práce názorně charakterizovat. Výstava mi ukázala, že vše má více stran a verzí a že někteří lidé uvěří všemu.
Třeba akce Český sen. Byl to projekt dvou mužů, kteří postavili lešení a přes něj přehodili plachtu. Vymysleli obrovský obchodní dům a na tento podvod se nechalo nachytat na 3000 lidí, kteří se těšili na nové zboží, slevy. Hodně lidí tím rozzlobili, ale našli se i jedinci, kteří to celé vzali s humorem.
V druhé části výstavy Grafického Bienále v Uměleckoprůmyslovém muzeu jsme se zúčastnili programu Jak těžké je vybrat vítěze. Každý z vybraných výtvarníků měl stejný prostor - box, který mohl využít podle svého. Překvapilo mě, že grafický design se může uplatnit na ručníku, koberci, trenkách, kondomu, zkrátka všude tam, kde se setkává fotka a text.
Bylo to zábavné, za 2 roky příjdu zase. Líbil se mi interiér Moravské galerie. Škoda, že jsme neměli více času.“

Markéta Antošová, Simona Urbánková, Veronika Kopečková, Kateřina Schönwalderová, Adéla Oulehlová, Nikola Peterková

20161019_104827