5. B na ranči Valkýra

První  společný výjezd 5.B mimo školní lavice byl do Hustopečí na ranč Valkýra. Cestovali jsme hromadnou dopravou a  zbytek cesty pěšmo. Cestou nás vítali koně i osli. Postupně jsme se seznamovali s dalšími zvířaty. Lamy a klokany jsme okukovali zdálky. Nejvíc se nám líbily návštěvy ve výbězích.  Koně nám brali z rukou přinesené pamlsky.  Zpočátku jsme se tak velkých zvířat báli, ale postupně jsme strach překonali. Ve výběhu s osly jsme si zamilovali oslici Olinku a její hebkou srst, od které jsme se nemohli odpoutat.

Prošli jsme výběh  s kladrubáky a s plnokrevníky a navštívili jsme i pastvinu s kravami a telátky. Na kozy nám nezbyly už žádné pamlsky a tak od nás uraženě odešly. Druhá část exkurze patřila ježdění na koni. Paní, co nás provázela, osedlala za pomoci Terezky a Verunky dva koně a my jsme se na nich projížděli. Byl to neuvěřitelný zážitek.  Příjemně nám uběhlo celé dopoledne. Nakonec jsme dostali za domácí úkol  zjistit, co znamená slovo valkýra.