8.E v Permoniu

Permoníci vyhráli nad 8.E 16:3

I 8.E se vypravila do všemi opěvovaného zábavního parku Permonium v Oslavanech a strávila zde 2. června svůj školní výlet. Na programu byla interaktivní hra Magic Permon, která pro hráče slibovala nástrahy všeho druhu. Hra spočívala v plnění deseti různých úkolů, ať už vědomostních, dovednostních, fyzických nebo adrenalinových. Při hře byli žáci rozděleni do pěti družstev a přestože měla každá skupina tři životy, většina žáků se nedostala ani do poloviny splněných úkolů a kvůli vyčerpaným životům museli někteří žáci svou účast ve hře ukončit. Jen jediné skupince žaček se podařilo dostat až k desátému úkolu, ale i jejich postup hrou byl dramatický, neboť právě při plnění posledního úkolu dívkám zbýval již jen jeden život. Ve světě permoníků se ale nenechaly zastrašit a poslední úkol hravě zvládly. Odměnou za dokončenou hru jim pak byla zajímavá výhra v podobě velké kostky s portréty jednotlivých permoníků. Z 19 zúčastněných žáků tedy hru ukončili nakonec jen 3. Ostatní se tím ale nenechali znechutit a ve zbývajícím čase si celé Permonium prohlídli ze 41 m vysoké těžní věže. Někteří se dokonce odvážili ke sjezdu obří lanovkou z terasy věže, ti méně odvážní radši zůstali nohama pevně na zemi. Přesto se výlet všem žákům líbil a věřím, že někteří zavítají do Permonia i ve svém volném čase.
Mgr. Filipčuková Alena, třídní učitelka