Anthropos

„A bude tam i ten mamut?“ – nejčastější otázka žáků 4. tříd, když se dozvěděli, že 29. 4. 2022 pojedou na exkurzi do Anthroposu. Vyjeli jsme ráno po osmé hodině. Děti se na prohlídku těšily. Celý pavilon jsme měli, jak nám řekl pan lektor, celou hodinu jen pro sebe. První půlhodinu si žáci prohlíželi vystavené exponáty za doprovodu odborného výkladu, další půlhodinu pak měli možnost seznamovat se s celou expozicí individuálně. Mohli jsme i fotografovat, takže si děti pořizovaly dokumentaci svých zážitků. Největší obdiv sklidil pak onen proslulý mamut. Zážitkové vzdělávání z historie  žáci zakončili nákupem suvenýrů. Počasí nám přálo a tak o tom, co se jim nejvíce líbilo, mohli diskutovat v příjemném prostředí venku před pavilonem. Za nás, vyučující, mohu napsat, že akce se velmi vydařila.

Petra Křížová a Jana Měřínská