Základní škola Židlochovice

Atletický čtyřboj

3. 10. 2023 se v Tišnově uskutečnil družstevní přebor atletického čtyřboje v kategorii starších žákyň (8. a 9. ročníků). Počasí bylo jak stvořené pro závodění a atmosféra závodů velmi pozitivní.

Každé družstvo vyslalo 5 žákyň, které soutěžily každá ve čtyřech disciplínách, dvou běžeckých a dvou technických (60 m, 800 m, dálka, výška, hod míčkem a vrh koulí). Sbíraly body pro tým. Škola, která získala nejvíce bodů z individuálních čtyřbojů, vyhrála.

Závodů se zúčastnilo 10 škol. Naše žákyně Nikola Malá, Tereza Balšínková, Aneta Gottwaldová, Kamila Morrin Kučerová a Daniela Halounová obsadily krásné 3. místo. Dívky excelovaly hlavně v běžeckých disciplínách, ve kterých Nikola Malá obsadila na trati 60 m a 800 m celkovou druhou pozici. Tereze Balšínkové se dařilo ve skoku vysokém, ve kterém obsadila celkovou 4. pozici. Nikola Malá vybojovala 4. místo v individuálním čtyřboji z 50 startujících žákyň.