Badatelská minikonference

V úterý 31.5. se na naší škole uskutečnil druhý ročník Badatelské minikonference. Žáci 6. ročníku v předmětu Badatelství si mají za úkol vymyslet vlastní výzkumnou otázku, měsíc provádět výzkum, zpracovat výsledky a poté prezentovat před ostatními žáky. Vítězové třídního kola postoupí do finále, kde se letos utkalo 16 žáků se svými prezentacemi.

Děti tak rozvíjí mnohé "soft skills" jako samostatnost, zodpovědnost, komunikaci, schopnost řešit problémy či prezentační dovednosti.

Některá témata letošních žákovských výzkumů: Kolik ujdu za měsíc kroků, Kolik utratím peněz za bezlepkové potraviny, Kolik žrádla sežere můj králík či kočka.

Vítězové finále si odnesli sladkou odměnu a dárkové poukazy k nákupu v papírnictví Knesl.

David Kopeček a celý tým učitelů Badatelství