Základní škola Židlochovice

Balet West Side Story

Balet West Side Story

V úterý 30. 1. 2018 jsme s vybranými žáky z 6. ročníku byli na baletním představení West Side Story. Příběh je na motivy Romea a Julie. Naproti sobě stojí dvě party: Jets – američtí Tryskáči a Sharks – Žraloci. Mezi gangy dochází k různým potyčkám a rvačkám. Na jedné tancovačce se do sebe zamilují Tony (z Tryskáčů) a Maria (ze Žraloků). Vůdce Žraloků Bernard, bratr Marie, s výběrem nesouhlasí. Tony při jedné z dalších rvaček zabil Bernarda a následně se přiznal Marii. Ta mu ale odpouští. Přítelkyně Bernarda odnáší vzkaz od Marie Tonymu, ale Tryskáči se na ni vrhnou. Tony Anitu zachrání, ale ta ve zlosti vykřikla, že je Maria mrtvá. Tonyho to zdrtilo a vyběhl do ulic. K velkému překvapení se potkává s Marií, ale v tom je Žraloky zastřelen.

Málo který muzikál byl na Broadwayi úspěšnější než West Side Story. Národní divadlo v Brně ho předvedlo jako taneční show. Žákům se líbila hudba, pestré oděvy i taneční projev. 

Eliška Špánková 6.B

Mgr. Marie Šebková