Basketbal

Dne 19. 5. se uskutečnilo v Židlochovicích okresní kolo v basketbale, kde jsme jako pořadatelská škola nemohli chybět. Turnaje se zúčastnilo celkem šest škol, ZŠ Ořechov, ZŠ Modřice, ZŠ Pohořelice, ZŠ Újezd u Brna, ZŠ Dolní Kounice a ZŠ Židlochovice. Turnaj se hrál stylem dvou skupin po třech týmech, které se poté utkaly o umístění, dle odehraných zápasů ve skupině. Naše družstvo složené převážně z žáků 8. tříd, se utkalo v prvním zápase s pozdějším vítězem celého turnaje, a to základní školou z Újezdu u Brna. Soupeř na nás vlétl a svojí agresivní hrou nás nepustil do šance, konečné skóre 29:2. Naším úkolem do dalšího utkání bylo se z prohry oklepat, a zapomenout na nevydařený start. To se nám povedlo a po vyrovnaném boji jsme zvítězili 8:5 nad základní školou z Ořechova. Toto vítězství nás poslalo do souboje o 3. místo, kde jsme vyzvali základní školu z Pohořelic. Musím říci, že v tomto utkání jsme podali nejlepší výkon v turnaji a měli utkání po celou dobu pod kontrolou a zaslouženě vyhráli 17:14. Ve finále porazil Újezd školu z Dolních Kounic 20:12.

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za příkladnou reprezentaci, Sokolu Židlochovice za pomoc s organizací a vybraným žákům ZŠ Židlochovice za předvedený výkon, který je slibným základem pro příští rok.

Mgr. Václav Tesař