Základní škola Židlochovice

BESEDA S MYSLIVCEM

V pátek 7. října jsme všichni společně vyrazili na kopec Výhon. Abychom se zahřáli, nasadili jsme svižné tempo a rychlými kroky stoupali směrem k myslivně. Tam už na nás čekal pan Březina, který nám po krátkém pozdravení povykládal o tom co má takový myslivec na starost, jak často se spolek myslivců schází, jaké druhy zvěře se u nás (v židlochovickém revíru) vyskytují a čím se živí jednotlivá zvířátka.

Ukázal nám srnčí a jelení trofeje, zjistili jsme, co odborně znamená, když se řekne o srnci, že je to špičák a šesterák. Dále jsme se dozvěděli, že v Židlochovicích vymírají divocí králíci a spousty dalších zajímavých informací. Věděli jste například, že samici muflona se říká muflonka?

Mohli jsme nahlédnout do interiéru myslivny, kde jsme viděli další srnčí trofeje, rohy kamzíka, obří zuby od divočáka a několik vycpaných dravců. Trošku jsme se proběhli, prozkoumali terén v okolí myslivny a směli jsme se ohřát u ohně, který nám pan myslivec nachystal.

Návštěvu myslivny jsme zakončili společně prohlídkou voliér s bažanty a perličkami, které tu myslivecký spolek chová. Kromě obyčejných bažantů jsme viděli i bažanta královského, který je poměrně vzácný. Ten nás všechny díky svému krásnému zbarvení přímo uchvátil.

Děkujeme moc panu Březinovi, že si na nás našel čas a obohatil nás o nové znalosti z oblasti přírody a moc se těšíme na další setkání.