Základní škola Židlochovice

Beseda s paní policistkou

Ve čtvrtek 3. října navštívila třídy 4. A a 4. B paní policistka z Brna.V jednohodinovém bloku byla pro děti přichystaná přednáška o kyberšikaně.Děti se dozvěděly, jaké nebezpečí na ně může na internetu číhat, jakým webovým stránkám by se měly vyvarovat, jaké hry by na internetu neměly hrát nebo vyhledávat. Zmínka byla i o nákupech na internetu.Děti zjistily, co to vlastně kyberšikana je, jak se jí můžeme bránit, a že ne vše, co se na internetu píše, je pravdivé. A to především na sociálních stránkách, kde si musíme dávat dobrý pozor, jaké informace o sobě napíšeme.Všichni také ctíme soukromí na počítači a internetu každého jedince.Přednáška se dětem moc líbila a odnesly si z ní mnoho užitečných rad.Všichni věříme,že se jim budou v budoucnu hodit a tyto rady využijí. Mgr.Marcela Černá a Mgr.Lenka Hanáková