BIOSKOP MU

Dne 10. 12. 2018 jsme se třídou navštívili vědecké centrum Masarykovy univerzity, Bioskop. Hned, jak jsme dorazily na místo, ujaly se nás dvě studentky. Oblékli jsme si bílé pláště a přešli do laboratoře, kde proběhlo připomenutí základních pravidel chování.

Tématem kurzu bylo DNA. Ze začátku nás studentky seznámily s tím, co to DNA vlastně je, poté jsme dostali pracovní listy. Zkoumali jsme jaké rysy máme a jestli se na sebe podobáme. A pak se z nás stali detektivové, když jsme se snažili extrahovat DNA z cibule. Bylo to sice celkem složité, ale všichni jsme to zvládli. Po skončení pokusu jsme zkoušeli vyrobit z papíru šroubovici DNA. Hodně jsme se nasmáli, asi jen pár z nás to udělalo krásně. :)

Z Bioskopu jsme si odnesli hodně informací, které se nám budou hodit do přírodopisu i chemie. Po kurzu nás čekala společná procházka vánočním Brnem. Tento výlet byl velmi užitečný a záživný. Moc jsme si to užili.

Dan Erida, 8.C