Základní škola Židlochovice

Boj o přízeň

Boj o přízeň

Světla reflektorů, přímý přenos, otázky na tělo přímo z publika, chvíle napětí... Všichni kandidáti mají něco do sebe, tak koho zvolit? Být prezidentem je velká zodpovědnost a v demokratické společnosti je volba toho správného v rukou občanů. 5. dubna 2018 volili v brněnském divadle Polárka svého prezidenta děti ze 7.D.

Představení Prezidenti v nás nejprve vyvolalo řadu otázek... Kdo jsou nám přestavení kandidáti? Kdo z nich by byl nejlepší prezident? Mám vybírat dle sympatií či rozumem?

Po debatách prezidentských kandidátů jsme vhodili lístky do volebních uren a ve druhé části představení jsme zjistili, koho jsme zvolili. Čtyři, původně bezejmenní, kandidáti byli odhaleni a my jsme mohli nahlédnout do životů T. G. Masaryka, E. Beneše, K. Gottwalda a G. Husáka. Bylo zajímavé sledovat, jakými lidmi byli někteří naši prezidenti... Slepě odhodlaní, spravedliví za každou cenu, mocichtiví i lhostejní k zemi, v jejímž čele stáli.

A tak jsme se nakonec museli zamyslet, jestli jsme, ovlivněni volebními sliby, volili správně... Ptáte se, kdo vyhrál malé volby v Polárce a kdo byl, o pouhý jeden hlas, druhý? Přijďte se nás zeptat do 7.D, podělíme se s vámi nejen o výsledky voleb, ale i o naše nadšení z povedeného představení.

Jana Karásková

dav