Brněnský Špilberk

Ve dnech 10. 5. a 15. 5. 2018 se žáci tříd 7. D a 7. F zúčastnili dějepisné exkurze do Brna, která byla zaměřená na život ve středověkém městě.

Den jsme odstartovali procházkou po nejznámějších středověkých památkách Brna. Nemohli jsme proto minout Zelný trh, na kterém dříve kromě trhovců stával i pranýř se zločinci, Starou radnici, v jejímž průchodu visí pověstný brněnský drak, Mečovou ulici s údajně zazděným radním nebo katedrálu sv. Petra a Pavla na Petrově. Poté jsme se přesunuli na Špilberk, kde už na nás čekala paní průvodkyně, která nás provedla středověkou částí hradu a povídala nám o životě středověkých lidí ve městě a na hradě. Přinesla nám také spoustu ukázek, takže jsme mohli na vlastní oči vidět např. pražské groše, dobovou pokladničku nebo i panenku pro děti. Po prohlídce nám zbyla i chvilka času na malé občerstvení, které si děti zajisté po celém dni zasloužili. Poté už nás čekal jen vlak a cesta domů.

Mgr. Zuzana Hennebergová