Byli jsme v Londýně

Ve dnech 8. až 12. června jsme s žáky devátého a osmého ročníku navštívili Londýn a okolí. Cílem bylo poznat historické a kulturní zvláštnosti Velké Británie a ověřit si své znalosti anglického jazyka v praxi. Ubytování bylo zajištěno v britských rodinách.

Žlutý express od Student Agency dovezl 16 žáků a jednoho učitele po 22 hodinách do Londýna. Přes Lamanšský průliv nás převezl trajekt.

Během pobytu jsme viděli a navštívili:

• Otáčecí kolo London Eye
  • Westminsterské opatství, parlament, Big Ben
  • Buckinghamský palác, St. James's Park, Hyde park
  • Piccadily Circus, Oxford Street, Leicester Square, Covent Garden, Trafalgar Square
  • Britské muzeum (nebo stadión FC Chelsea), Národní galerie, Přírodovědné muzeum
  • hrad Windsor
  • katedrála St. Paul's, most Millenium, Tower Bridge, hrad Tower of London
  • Greenwich - nultý poledník

Bez nemocí a úrazů, bez deště, horka a vedra, bez jakýchkoliv problémů (až na londýnskou dopravu) jsme si tento nevšední pobyt užili a plni zážitků i zkušeností se navrátili do Česka, do Židlochovic.

Mgr. Prášilík Adam