Základní škola Židlochovice

Čarovné barvy Země

V pátek 21. 4. 2017 se ve školní družině uskutečnil 3. ročník výtvarné soutěže. Tento rok byla soutěž uspořádána při příležitosti oslav Dne Země, proto bylo úkolem dětí namalovat obrázek, jehož stěžejním motivem budou krásy přírody na naší planetě. Děti tak mohly malovat zvířata, rostliny, přírodní společenstva aj., zkrátka vše, co je spjato s přírodou, které bychom si měli vážit a chránit ji.

Děti soutěžily jako jednotlivci ve třech kategoriích a na splnění zadání měly pouhou hodinu, přesto vznikla řada podařených prací, takže porota neměla při výběru vítězných děl snadné rozhodování… Po nelehkém úkolu poroty se tak v jednotlivých kategoriích umístily tyto děti:

Kategorie 1. třídy:

  1. místo: Kateřina Kuchařová
  2. místo: Adriana Slováčková
  3. místo: Elena Brzobohatá a Vítek Rubáš

Kategorie 2. třídy:

  1. místo: Adéla Bělušová
  2. místo: Jana Psotová
  3. místo: Marian Heinrich

Kategorie 3. 4. a 5. třídy:

  1. místo: Veronika Zachová
  2. místo: Tereza Phamová
  3. místo: Ondřej Běluša

Všichni vítězové obdrželi krásné ceny.

Všem výhercům ještě jednou gratulujeme!