Základní škola Židlochovice

Čert a Káča

V pátek 19. 11. 2021 přivítala školní družina Základní školy v Židlochovicích herce z Divadla Evy Hruškové a Jana Přeučila. Přijeli zahrát loutkové představení Čert a Káča.

Naše děti měly možnost vidět krásné divadelní představení a prožít příběh prostořeké Káči, která se touží vdát. Adaptaci pohádky Boženy Němcové zahráli s pomocí loutek pražští herci Eva Hrušková a Zdeněk Rohlíček. Děti byly vtaženy do děje pohádky. Přímo se staly herci, kteří v pohádce zpívali a tancovali. Dětem se líbily kulisy, pekelné ozvučení, originální písničky a veselé scénky. Nejvíce ocenily hlavní postavu, nezničitelnou a energickou Káču, plnou vtipů a průpovídek.

Děti se celé představení smály, zpívaly, tancovaly, ale také postavám radily, prostě si pohádku moc užily. Děkujeme za krásné odpoledne a těšíme se na další představení.

Jana Koupilová a Petra Karpíšková