Základní škola Židlochovice

Česká televize na naší škole

Česká televize navštívíla naši základní školu a zajímalo ji, jak probíhaly jazykové pobyty našich žáků v Anglii a Německu.

Štáb České televize přijel natočit reportáž o našich žácích, kteří se zúčastnili jazykových pobytů v Anglii a Německu. Žáci 8. a 9. ročníku předvedli v naší jazykové učebně své vytvořené prezentace, ve kterých ukázali, co viděli, zažili a také co se nového naučili. S sebou si také přinesli své suvenýry, obrázky, pohlednice, prostě vše, co si přivezli ze svých cest. Mezi těmito předměty byl i kus anglického pobřeží, čili velký křídový balvan:-)

S kamerou a mikrofonem se potom redaktoři ČT  ptali přímo našich žáků, zajímali se o jejich dojmy a zážitky, jak pobyt probíhal a jak se při pobytu v rodinách domluvili. I toto naši žáci zvládli bravurně a dokázali, že cíl i záměr tohoto projektu byl naplněn, že tato cesta za hranice, jejíž součástí byla i výuka cizího jazyka ve škole, měla smysl a našim žákům pomohla se zdokonalit.

Celé pozadí projektu, plánování a realizace, včetně administrativní náročnosti, vysvětlil na kameru pan zástupce ředitelky Mgr. Jakub Janča.

Mgr. Adam Prášilík

 

Reportáž můžete shlédnout zde. Naše část začíná ve 23 minutě.