Základní škola Židlochovice

Cesta za lesními skřítky

   Poslední zářijový den, v pátek 30. září, čekala na družinové děti dobrodružná výprava „Cesta za lesními skřítky“ do lesů židlochovického kopce Výhon. Kromě družinových dětí se s námi na cestu vydali i někteří rodiče, kteří své děti na cestě povzbuzovali anebo i pomáhali při plnění úkolů.

   Před cestou se družinové děti rozdělily do 8 smíšených skupin a mohly vyrazit za dobrodružstvím, při kterém se seznámily s devíti lesními skřítky, jenž žijí skrytě v lesích a sadech na Výhonu.

   Skřítkové si pro děti připravili několik vědomostních a pohybových úkolů, kterými si chtěli prověřit bystrost a mrštnost naších družinových dětí – např. děti měly zapsat všechna jména skřítků, s kterými se potkaly, dostaly úkol zacvičit si krátkou rozcvičku anebo poznat lesní živočichy…

   V závěru cesty na děti a rodiče čekal moudrý skřítek Vlasofous, který práci a snahu dětí velmi ocenil a odměnil je sladkou odměnou. Rodičům děkujeme, že si udělali čas a strávili odpoledne s družinou.