Dějepisná exkurze 6. ročníku

Za poznáním a Věstonickou Venuší do Dolních Věstonic.

Třídy 6.A a 6.B se 23. 10. 2015 zúčastnily dějepisné exkurze v muzeu v Dolních Věstonicích. Expozice nesla název Věk lovců a mamutů. Žáci si prohlédli sbírky muzea v přízemí i v I. patře. Navíc měl každý žák vyplnit pracovní list, odpovědi a úkoly plnil právě díky informacím z jednotlivých panelů a ukázek.

A další skupina, třídy 6.C a 6.E, se do muzea v Dolních Věstonicích podívaly dne 27. 10. 2015.

Na základě exkurze proběhne v další hodině dějepisu projektová hodina na téma „pravěk“. Žáci například vytvoří Věstonické Venuše a ve skupinách vytvoří plakát o životě v pravěku.

Mgr. Prášilík Adam