Den dětí

Den dětí - projekt žáků 7., 8. a 9. ročníku

Ve čtvrtek 1. 6. 2023, kdy slaví svátek všechny děti po celém světě, uspořádali žáci 7. - 9. ročníku volitelného předmětu Domácnost a zahrada akci pro děti z mateřské školy a z přípravné třídy a pro žáky 1. ročníku. Projekt připravovali žáci společně na téma „Cesta kolem světa“. Po celém areálu školní zahrady a dětského hřiště bylo rozmístěno 25 stanovišť se zábavnými úkoly a sportovními aktivitami. Daný projekt je zaměřený na vzájemnou spolupráci dětí. Starší žáci předávají své vlastní zkušenosti, znalosti a dovednosti mladším spolužákům a naopak péčí o mladší spolužáky získávají nové zkušenosti a učí se zodpovědnosti.

V úvodu akce jsme společně přivítali děti a paní učitelky z mateřské školy a z přípravné třídy. Poté si žáci 9. i 8. ročníku rozdělili děti do svých týmů (podle kreslených zvířátek). Mezitím žáci 7. ročníku zaujali pozice na stanovištích. Po vytvoření týmů žáci vyrazili s dětmi na cestu plnou dobrodružství. Děti si mohly vyzkoušet klokaní závod, hru na kovboje, sběr diamantů, lov rybiček, zvířecí hádanky, hod obručí, překážkovou dráhu a mnoho dalších aktivit. Po úspěšném splnění úkolů se děti přesunuly do školní jídelny, kde na ně čekalo připravené občerstvení. V průběhu akce dorazili za námi i žáci 1. ročníku, kteří si rovněž vyzkoušeli vybrané aktivity.

Společná akce se velmi zdařila. Žáci a děti vzájemně spolupracovali a pustili se do programu s velkým nasazením. Všichni jsme odcházeli se spoustou nových zážitků a s úsměvem na tváři.

Hodnocení akce žáky

„Líbilo se mi, jak spolupracovali, uměli poslouchat, ale bylo moc velké vedro. Bavilo mě to, těším se na příští rok.“ (Adam Cupal, 8.D)

„Líbilo se mi, že většina dětí byla slušná a že to uměla pochopit. Dětem se podařilo aktivitu splnit. Také se mi líbilo stanoviště z důvodu, že tam byla sranda.“ (Patrik Vaníček, 8.D)

„Akce se mi moc libila, vše tam bylo propracovaný a hezký. Všechny děti se zapojily a myslím, že si to všechny užily.“ (Monika Cechmeisterová, 8.C)

„Vymýšlení aktivit na stanovištích bylo složité, protože daná aktivita měla děti bavit, měla být originální a nesměla být moc náročná, aby se jí mohly zúčastnit všechny děti nehledě na jejich věk.“ (Žofie Hrabcová, 8.D)

„Celý den byl super a moc se mi to líbilo.“ (Aneta Barošová, 8.B)

„Téma se mi líbilo, bavilo mě vymýšlet aktivity pro děti. Mám pocit, že si to všechny děti užily a že byli spokojené.“

Chtěla bych tímto poděkovat:

• vedení školy za možnost realizace,
  • kolegyním Pavle Kučerové, Martině Hunkesové, Martině Nordheimové, Anně Ostřížkové, Martině Hnízdilové a Michaele Bučkové za spolupráci,
  • paním učitelkám z MŠ, Elišce Reimové, Lence Kovářové, Heleně Chmelkové a Kateřině Pexové za podporu,
  • Hance Slanařové a paním kuchařkám za zajištění občerstvení,
  • žákům 9., 8. a 7. ročníku za přípravu, organizaci a realizaci projektu
  • nejvíce všem dětem, bez kterých bychom tuto akci nemohli uskutečnit

Petra Janková