Základní škola Židlochovice

Den přírodních věd

Ve středu 10.10. se v brněnské ZOO uskutečnil šestý ročník soutěže Den přírodních věd. Naše škola měla v kategorii 8. a 9. ročníků 3 týmy, které si vedly ve velké konkurenci velmi dobře. Soutěže se zúčastnilo 82 týmů a naše družstvo ve složení Zuzana Weisová, Silvie Kresová a Hana Štěpánová celou soutěž vyhrálo.
Druhý tým ve složení Iveta Böhmová , Hana Svobodová a Polina Semenova obsadil 12. místo a 18. místo pak patřilo týmu ve složení Eliška Skúpá, Pavlína Málková a Anna Komendová.
 
Kompletní výsledky soutěže najdete zde.
 
Soutěžní stanoviště prověřovala znalosti žáků z chemie, fyziky, botaniky, geologie, mikrobiologie a zoologie obratlovců a bezobratlých. Věřím, že si všichni den v ZOO užili a odnesli si kromě zážitků i cenné vědomosti.
 
Mgr. David Kopeček