Základní škola Židlochovice

Den přírodních věd

Ve středu 11.10. se v brněnské ZOO uskutečnil pátý ročník Dne přírodních věd, přírodovědné soutěže pro základní školy a víceletá gymnázia. Pořadatelem soutěže je Střední průmyslová škola chemická a hned v úvodu jim patří velký dík za výbornou organizaci a hladký průběh celé soutěže.

Naše škola vyslala tři tříčlenné týmy, což bylo dle pravidel maximum za jednu školu. V areálu ZOO na žáky čekalo šest různých stanovišť (geologie, chemie, fyzika, botanika, biologie bezobratlích a obratlovců), na kterém si vždy vyslechli výklad, prohlédli si přírodniny nebo pozorovali chemické pokusy a následně řešili otázky. 

Soutěže se zúčastnilo 35 škol z Brna a okolí a celkem 97 družstev, takže umístění našich týmů můžeme považovat za uspokojivé :-)

A jak jsme dopadli?

Tým ve složení Nikola Peterková, Josef Květon a Václav Matoušek  - 33. místo, Lucie Pelikánová, Klára Koníčková a Mirek Sopoušek - 37 místo a Zuzka Weisová, Anna Komendová a Semena Polinova - 68. místo.

Příjemným bonusem byl volný vstup a pohyb po celé ZOO.

 

Mgr. David Kopeček