Den stromů

Ve středu 25. 10. 2017 žáci 6. ročníků, kteří sázeli v Židlochovicích stromy a někteří zájemci, se zúčastnili výukového programu „Den stromů“. Žáci ve dvou skupinách pracovali postupně venku na školní zahradě a v novém sále přístavby pro 1. stupeň. Žáci se seznámili s živočichy, kteří stromům prospívají, ale také s těmi, kteří jsou pro stromy škůdci. Žáci se naučili poznávat projevy těchto živočichů na stromech, rozlišovat jejich stopy a také si odlili sádrové stopy nejznámějších savců žijící v lese. Pohybová hra a zábavnou formou výuka o stromech, žáky zaujala.

Mgr. Lenka Hanáková, Mgr. Veronika Koschová

Nejzábavnější bylo hledání zvířat po stopách. Zajímavá byla také poznávačka brouků „ po slepu“. Celkové to bylo zábavné a zajímavé.                                                                           Eva

Mně se to moc líbilo. Nejvíce se mi líbilo, jak jsme hledali zvířata. Obě paní byly moc hodné.                                                                                                                                                        Nicol