Základní škola Židlochovice

Den Země

S 22. dubnem jsou neodmyslitelně spjaty mezinárodní oslavy Dne Země. A k oslavám se letos připojí i naše Základní škola Židlochovice. Co je na tom nejlepší? Můžete být jejich součástí. Naši žáci ve spolupráci s Gymnáziem Židlochovice pro vás již od října připravují program a nudit se rozhodně nebudete. Po celý den vás bude provázet téma udržitelnosti a nejen na toto téma přijde řeč. Dozvíte se například, co je to fast fashion nebo jak správně třídit odpad.

Gymnázium Židlochovice vám představí svůj projekt MaPujdu krajinou a nesmíme opomenout ani projekty Ekotýmu nebo školní firmu Natuety, která vyrábí přírodní kosmetiku. Samotnou výrobu si budete moci vyzkoušet i vy. Pro děti bude připravená výtvarná dílna a stezka s úkoly. Pro ty z vás, kteří dávají přednost sportu, chystáme orientační běh.

Součástí programu budou i dvě hudební vystoupení. Na občerstvení jsme nemohli zapomenout, a tak si po celý den budete moci zakoupit něco malého k zakousnutí a k pití.

Ať už se chcete něčemu přiučit, dozvědět se, co můžeme udělat pro náš lepší život a život budoucích generací, nebo jen nemáte plány na sobotu 22.dubna, určitě se zastavte mezi 10. a 15. hodinou v zahradním areálu Základní školy Židlochovice.

Budeme se na vás těšit - žákovský tým Den Země