Základní škola Židlochovice

Den Země

V sobotu 20.4.2024 se na naší škole konal druhý ročník akce pro veřejnost s názvem Den Země. Akci pořádají žáci z řad dobrovolníků s výpomocí a koordinací učitelů.

Letošní ročník se kvůli nepříznivému počasí uskutečnil uvnitř školy - v pavilonu přírodních věd a ve školní jídelně. Na programu byly aktivity pro děti, přednášky, hudební vystoupení, výtvarná dílna, workshopy vaření a bubnování, prodej sazenic a přírodní kosmetiky. Program doplnilo také občerstvení s kávou a upečenými dobrotami (děkujeme všem, kteří napekli), "orientační běh" s úkoly o životním prostředí a možnost ochutnat oběd ve školní jídelně, tentokrát na téma "Jak se vařilo za našich babiček" - levně, jednoduše, s lokálními surovinami. S programem nám letos pomáhali i místní skauti a vybraní členové studentského parlamentu Gymnázia Židlochovice.

Téměř všechny aktivity byly za dobrovolný příspěvek, stejně jako občerstvení a vstup na akci. Děkujeme všem, kteří nám přispěli. Moc si toho vážíme. Výdělek z akce bude použit jako investice do dalších žákovských projektů a na nákup nezbytného materiálního vybavení k takovým aktivitám.

Doufáme, že jste si, stejně jako my, letošní ročník užili a odnesli si kromě zážitků i nějaké to poučení ohledně životního prostředí.

Za realizační tým Dne Země

Mgr. David Kopeček