Dívčí válka

V pátek, 6. listopadu se naše školní hřiště změnilo v dějiště „dívčí války“. Úderem 14. hodiny se celá družina shromáždila a děti byly rozděleny do dívčích a chlapeckých družstev. V každém družstvu byli zástupci všech tříd, aby byly síly spravedlivě rozloženy. Bojovnice a bojovníci byli seznámeni s pravidly a mohlo se začít s poměřováním sil. Na děti čekalo osm stanovišť. Na některých si prověřily svoje fyzické schopnosti, jako přetahování, výdrž ve skoku na jedné noze nebo hod na cíl. Na dalších si musely pořádně lámat hlavičku při řešení složitého hlavolamu, sestavování textu písničky nebo luštění křížovky. Nakonec se všichni válečníci prokousali všemi nástrahami a mohlo se vyhodnocovat. Přes všechno nasazení a fyzickou převahu kluků, nakonec dívky přepsaly dějiny a v naší „válce“ zvítězily. Na prvním místě se umístilo družstvo Julči Jarošové a těsně za ním skupinka Saši Glocové. Děvčata dostala diplomy a malé odměny, na všechny soutěžící pak čekala v družině alespoň sladká cena útěchy. Kluci nesli svoji porážku statečně a holkám vítězství přáli. Krásné odpoledne nám ještě zpříjemnilo nádherné počasí, takže si děti pobyt venku užily opravdu naplno.