Dravci a sovy

V úterý 5. února zavítal do školy pan Jaroslav Sedláček ze záchranné stanice Rajhrad. Během dvouhodinového výukového programu si žáci 7. ročníků rozšířili znalosti o sovách a dravcích. Úvod programu byl věnován systematice dravců a sov, následně se pán věnoval jednotlivým zástupcům a společně s žáky si říkali charakteristické znaky, srovnávali smysly a říkali si zajímavosti ze světa dravců a sov.  Pro žáky byly připraveny pomůcky jako peří jednotlivých zástupců, křídla, ale i živý raroh velký (oblíbený dravec využívaný v sokolnictví).

V průběhu celého programu si žáci doplňovali pracovní listy, které byly pro ně připraveny. Výukový program se žákům líbil, jelikož byl na téma, které patří v hodinách přírodopisu k oblíbeným.

Mgr. Hana Hudečková