Základní škola Židlochovice

Druháci na Fajtově kopci

I přesto, že teploty odpovídaly spíše jarnímu počasí, druháci vyrazili na lyžařský kurz. Při příjezdu nás doprovázel drobný déšť, ale později vysvitlo slunce, které nám po celé odpoledne zpříjemnilo první den lyžování. 
Druhý den s nadšením lyžovaly všechny děti a i ty méně zkušené úspěšně zdolávaly kotvu i sjezd z kopce dolů. Před večeří ještě stihly splnit zimní stezku s úkoly v nedalekém lesíku a vše zakončily večeří s borůvkovými knedlíky.
Třetí den byl kromě lyžování velkým zážitkem biatlon. Celá naše výprava se vydala fandit českému týmu do Nového Města vybavena vlastnoručně vyrobenými transparenty. Atmosféra byla bouřlivá a naše děti se zapálením fandily.
Poslední den sjely děti závodní slalom a se spoustou zážitků se bez úrazu vrátily domů.