Základní škola Židlochovice

Družina na policii ČR

10. října 2013, jsme s družinou navštívili Obvodní oddělení Policie České republiky v Židlochovicích. Po příchodu se nás ujal npor. Bc. Petr Novotný, který se dětí hned na úvod zeptal, kdo se na exkurzi těšil a kdo se trochu bál. Ukázalo se, že většina dětí se na prohlídku velmi těšila, což se projevilo i na jejich zvídavých dotazech.            Nejdřív jsme si prohlédli vnitřní prostory oddělení, tedy kanceláře a hlavně celu, ve které jsme si udělali i památeční fotku. Ta hlavní zábava přišla na venkovním zadním prostoru stanice - dvorku. Děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak je těžká neprůstřelná vesta, potěžkat si opravdová pouta a posadit se za volant policejního vozu. Děti byly nadšené a hlavně kluci byli ve svém živlu.Když byl zodpovězen i ten nejvšetečnější dotaz, děti dostaly za odměnu pexesa s dopravními značkami a obrázek na vystřihnutí. Pak už jsme jenom npor. Novotnému poděkovali za jeho čas i poutavý výklad a vraceli jsme se spokojení do družiny.
vychovatelky ŠD