Základní škola Židlochovice

Ekologové v Rajhradě

Ve čtvrtek 5.12 jsme v rámci volitelného předmětu ekologie pro 7. ročník strávili příjemné   popolední chvíle v ZŠ Rajhrad, kde jsme navštívili zdejší nově zbudovanou přírodní zahradu a výběh kopytníků a účastnili se programu „Živo za plotem“. Hoši si na vlastní kůži zkusili pochovat zdejší mini plemeno holandských koz a nakrmit je i s jejich kolegyněmi ovcemi. Dozvěděli se podrobnosti o jejich životě a chovu a ty si potom ověřili na sérii testových otázek, které dostali od zdejší paní učitelky Svatavy Vitulové, která stojí za vznikem a činností tohoto projektu, který na místní škole od letoška funguje. Hoši projevili velké znalosti a příjemně tím potěšili jak mě tak paní  Vitulovou. Výlet měl u sedmáků velký úspěch a už se těšíme na jarní návštěvu, kdy se zaměříme na zdejší bylinkovou zahrádku.

                                                                                              Mgr. Petr Dvorník