Základní škola Židlochovice

Exkurze 7.B v rádiu Petrov

Je 13. března 2019 krátce před devátou hodinou ranní a my, žáci 7. B s naší třídní paní učitelkou Kateřinou Jakšovou a paní učitelkou Dagmar Jackovou, stojíme v šatně brněnského rádia Petrov a netrpělivě čekáme na naši dnešní exkurzi. Zúčastnili jsme se totiž soutěže, kterou rádio Petrov vyhlásilo pro třídní kolektivy, v níž jsme si měli zahrát na vysílání rádia Petrov. Soutěž jsme sice nevyhráli, ale jako cenu útěchy jsme získali možnost zúčastnit se exkurze.

V rádiu se zrovna odvysílaly ranní zprávy, které vystřídala písnička, takže se můžeme přesunout přímo do studia. Je to tu docela malé - dva stoly umístěné naproti sobě a u každého je obrovský mikrofon. Na jednom stole navíc stojí počítač a u něj mixážní pult, který slouží k úpravě zvuku.
Moderátor rádia Jiří Veselý nás vyzval, abychom se vměstnali do místnosti a aby se paní učitelka Jakšová postavila k druhému mikrofonu. Aniž bychom to čekali, vzal nás přímo do živého vysílání! Postupně jsme se u mikrofonu střídali. Pan Veselý vyzpovídal předsedu naší třídy i jeho zástupce, nejlepší třídní sportovce i premiantku 7. B. Dokonce i paní učitelka Jacková se dostala ke slovu. Potom se moderátoři vystřídali, do studia dorazila Petra Dohnalová, která nám dala možnost vyzkoušet si práci opravdového moderátora rádia. Zkusili jsme si hlásit zprávy o počasí, aktuality z dopravy a došlo i na historické okénko. Také jsme popřáli k svátku všem Růženkám a dokonce jsme jim i naživo zazpívali úryvek písničky!

Ani jsme se nenadáli a nastal čas loučení. Nějak rychle to uteklo, škoda. Každopádně se ale vracíme obohacení o nezapomenutelné zážitky, vždyť komu se poštěstí být součástí živého vysílání v rádiu?! Na tenhle zážitek budeme tedy dlouho a rádi vzpomínat.

 

Mgr. Kateřina Jakšová a žáci 7.B