Základní škola Židlochovice

Na vlastní oči

Dne 4. 10. 2022 se uskutečnila znovuobnovená premiéra této akce. Pod vedením Mgr. Alexandry Bravencové se v rámci předmětu volba povolání podařilo zajistit 13 podniků, ochotných do svých útrob pustit cca 150 divočáků z devátých tříd. Všem moc děkujeme za vstřícnost a ochotu.

Byly to :

Lesy ČR, Dřevomonta, Městský úřad Židlochovice, Papírna Moudrý, Centrum digitálního tisku a Hortis Židlochovice, dále pak Elakov Nosislav, Xella Hrušovany, Scania Brno. V budově školy to pak byli 2 externisté na IT , 1 na šití a design, a 7 skupin po třech zájemkyních si byly zkusit práci učitele na 1. stupni.

Reakce žáků jsou kladné, ať už ve smyslu – ano, utvrdil jsem se ve své volbě, nebo ne – tohle určitě dělat nechci, raději se budu lépe učit! Mnozí viděli poprvé na vlastní oči práci v terénu, něco si vyzkoušeli a posunulo to jejich vnímání nejbližší budoucnosti.

 

Mgr. Alexandra Bravencová