Základní škola Židlochovice

Exkurze do Dukovan

Žáci 9. ročníků navštívili v rámci výuky fyziky a chemie Dalešickou přehradu, kde se dostali do blízkosti turbín, pod úroveň hráze a mohli si uvědomit, jak velkou sílu vody využíváme pro získávání energie. V informačním centru jaderné elektrárny v Dukovanech shlédli motivační film, seznámili se způsobem výroby jaderné energie na výukových modelech, dozvěděli se zajímavé informace o provozu a bezpečnostním zajištění elektrárny.

                                                                                                                       Mgr. Lenka Hanáková

 

Exkurze se mi líbila a znalosti se mi hodí do fyziky a chemie. Zaujala mne turbína a získala jsem podrobnější informace o získávání energie.                                                                                                                                                                                                        Nikola, 9. D

 

V Dukovanech a na Dalešické přehradě to bylo zajímavé, seznámil jsem se s výrobním postupem výroby elektrického proudu podrobněji.                                                                                                                                                                                                                        Filip, 9. B