Základní škola Židlochovice

Exkurze do Fait Gallery

V pondělí 19.12. jsme se s vybranými žáky druhého stupně vydali do předvánočního Brna na výtvarnou exkurzi do Fait Gallery a na procházku po vybraných architektonických památkách.            

Ve Fait Gallery nás čekala poměrně netradiční výstava Denisy Lehocké vytvořená přímo na míru výstavním prostorám bývalé továrny. Děti se seznámily s různými možnostmi instalací objektů, ale i obrazů. Po tvůrčím programu v galerii vztahujícímu se k zmíněné autorce, jsme se seznámili ještě s obrazy Martina Lukáče, který svými vystavenými díly naráží na „sériovost“  dnešní doby, a s obrázky Svätopluka Mikyty.

Po té jsme se vydali na procházku Brnem s několika zastaveními u rozmanitých architektonických památek, děti si informace zaznamenávaly do pracovních listů a značily si trasu.

Plní dojmů z netradiční výstavy a procházky jsme se v pořádku vrátili do Židlochovic.